Završio program osposobljavanja gerontodomaćica

S ponosom obavještavamo javnost kako su, nakon 160 sati predavanja, 9 zaposlenih žena na projektu „Ruke pomažu“ (6 žena zaposlenih u Općini Viškovo i 3 žene zaposlene u Općini Klana) uspješno završile program osposobljavanja za gerontodomaćicu na Narodnom učilištu Rijeka te su im uručena uvjerenja.
Na program osposobljavanja od 160 sati su krenule 15.04.2019. godine te je trajao do 26.06.2019. godine. Nastava je uključila teorijski dio s nastavnim cjelinama: osnove gerontologije, proslovi gerontodomaćice, zaštita na radu i prva pomoć te praktični dio koji je odrađen u Domu za starije i nemoćne Kantrida. Program je verificiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja te se upisuje u radnu knjižicu, čim će biti konkurentnije na tržištu rada.